Kategori Üst Ba

Bebek Arabası Deyip Geçmeyin!

Bebek arabaları bebek ihtiyaç listelerinin olmazsa olmazı..Özellikle günümüz dünyasında sektörün sunduğu birbirinden farklı seçenekler ebeveynleri karar alma sürecinde ikilemde bırakıyor. İşte tam da bu noktada, kriterlerinizi doğru belirleyerek yapacağınız araç seçimi bebeğinize ve size eşsiz bir konfor sunabilir.

Kriterlerinizi neye göre belirlemelisiniz?

Ebeveynler olarak öncelikle tam olarak ne istediğinize odaklanın. En önemli kriterleriniz için bir liste hazırlayın. İnternetten ön araştırma yapın. Sizden önce bebek sahibi olmuş yakınlarınızdan mutlaka görüş alın. Beğendiğiniz modelleri canlı olarak görebileceğiniz mağazalar varsa mutlaka ürünü yerinde inceleyin. İhtiyaçlarınıza cevap veriyor mu, düşündüğünüz kadar konforlu mu, bundan emin olun.

Peki kriterler neler?

Herkesin tercihleri kendine özeldir elbette. Ancak yapılan araştırmalar tüm ebeveynlerin ortak bütünde dikkate aldığı en önemli kriterleri şöyle özetliyor:

  • Güvenlik: Kilitlenebilir tekerlek ve gövde tutucu kemer sistemine sahip mi? 
  • Konfor: Kumaş kalitesi, oturma alanının rahatlığı, yatış pozisyonu konforu nasıl?
  • Hafiflik: Kapatıp taşıma esnasında sizi yoruyor mu?
  • Kapladığı alan: Aracınızın bagajına rahatlıkla sığıyor mu?
  • Ergonomi: Bebeğin omurga ve beden sağlığını destekliyor mu?
  • Güneş siperliği: Siperliğin kapanışı bebeğinizi güneşten korumak için yeterli mi?
  • Kemer sistemi: Kemerler tam bir tutuş ve güvenlik sağlıyor mu?
  • Yön değiştirme: Çift yönlü kullanılabiliyor mu?

Kullanım seçenekleri: Sepeti var mı? Askısı var mı? Tutma kolu ayarlanabilir mi?

Travel sistem mi baston puset mi?

Bebek arabası alışverişinde dikkate almanız gereken en önemli şey ihtiyacınızı doğru belirlemek olacaktır. Çünkü travel sistem ve baston pusetler farklı dönemlerin ihtiyacı ürünlerdir. Örneğin bebeğinizi ilk 6 ay boyunca baston pusetlere bindirmek gerek omurga sağlığı gerekse de konforu için önerilmez. Dolayısıyla bu tip dönemleri de iyi tespit etmek gerekir.

Travel sistem arabalar..

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen travel sistem arabalar ana kucağı ve portbebe olarak iki ana aparatla bebeğinize gerekli konforu sağlar. Ana kucağı oto koltuğu olarak da kullanılabilen, elle taşıma olanağı sağlayan sırt destekli taşıma aparatıdır.  Portbebe ise yatak olarak kullanılabilen, dışarıdayken de bebeğinize evde uyku konforu sağlayan parçadır. Her iki parça da tekerlek sisteminin üzerine takılarak kullanılır ve ihtiyaca göre tercih edilir. Baston pusetlere göre ağırlık ve kapladığı alan nedeniyle dezavantajlı gibi görünse de konforuyla pek çok anne babanın vazgeçilmez ürünüdür.

Baston pusetler..

Hafifliği ve pratik kullanımı nedeniyle pek çok ebeveyn travel sistem araç döneminden sonra baston pusetlere geçiş yapmayı tercih eder. Kaliteli bir baston puset size travel sistem arabaların konforunu ve rahatlığını sunacaktır. Sırt kısmının tam yatar pozisyona gelmesi, güneş siperliğinin kapanması, alt sepet seçeneği ve ortalama 5-6kg. civarındaki hafifliğiyle baston pusetler de kullanmaya başlayanların vazgeçemediği bir alışkanlığa dönüşür.

Çift Yönlü Bebek Arabalarımız..

Chicago serimiz  çift yönlü kullanım imkanı ile aradığınız ürün olmaya aday.. Ürün; tek elle katlama imkanı, geniş alt sepet ve tam yatabilen sırt seçeneğiyle rahatlık; 5 noktalı emniyet kemeriyle güvenliği maksimum düzeyde tutuyor.

Mind Pratik Baston Puset Serisi

Baston puset rahatlığını maksimum düzeyde hissedebileceğiniz Mind serimiz 360 derece dönebilen teker sistemiyle size eşsiz bir sürüş rahatlığı sağlarken, 4kg.lık ağırlığıyla sokak gezilerinizin en pratik yardımcısı olacak.

Speed Baston Bebek Arabası.. 

Bebek arabası konforu ile baston pusetin pratikliğini bir arada sunan Speed serisi tam yatabilen sırt kısmıyla bebeğinizin dışarıda da rahat bir uyku çekmesini sağlayacak. Ön koruma barı ve süspansiyonlu arka frenler ile güvenlikten ödün vermeyen seri ayrıca 5 bantlı emniyet kemerine sahip..

 

Bebek Arabaları

Sıralama:

Seçtiğiniz kategoride ürün bulunmamaktadır.